Hoppa till innehåll

Även om jag strävar mot stjärnorna, har jag redan nått trädtopparna

(Inlägget är skrivet av tidigare ägare av hemsidan och därmed kan vi inte garantera att allt som står i inlägget är aktuellt.) Jag skrev igår om några av de ambitioner jag har inför 2014.. Läs mer

Baka Sockerfritt
Av Baka Sockerfritt

(Inlägget är skrivet av tidigare ägare av hemsidan och därmed kan vi inte garantera att allt som står i inlägget är aktuellt.)

Jag skrev igår om några av de ambitioner jag har inför 2014 (läs här), som jag verkligen kommer att satsa på och sträva efter. Det är ofta vi pratar om vad vi vill uppnå, men av vad jag har märkt, inte alls lika mycket av vad vi faktiskt har åstadkommit! Jag vill utveckla Baka Sockerfritt, men jag får inte glömma att jag faktiskt redan har kommit väldigt långt, och arbetat väldigt, väldigt hårt för att ha nått så långt.
 
– För det första har jag utvecklat en underbar hobby som jag älskar. Detta måste ju ändå vara det viktigaste av allt.
– Jag har bytt hemsida från en bloggportal till min egen domän (med webbhotell. Tack Morgan!).
– Jag har inte längre “bara” en blogg, utan faktiskt en hemsida med sökfunktion, receptarkiv, fakta med mera.
– Jag har gått från ett par hundra unika besökare per dag i början av året, till ca 1.300.
– Jag har fått nya kontakter, haft tävlingar på bloggen och ett stort samarbete med Risenta.
– Skaffat både Instagram och Facebook-sida till Baka Sockerfritt, och fått rejält med härliga, underbara följare!

 
Dessutom har jag i somras tagit examen, gått arbetslös under en månad, fått arbete som fondadministratör på Nordea för att sedan ta ett rejält skutt till att bli finanscontroller på Vasakronan! Vem vet var år 2014 kan ta mig?