Hoppa till innehåll

Intervju och kaffe på Starbucks

Igår hade jag en liten extra “jag-dag”. Jag fick först på morgonen en timme för mig själv, och åkte sedan under eftermiddagen iväg till stan under tre timmar. Kanske inte låter.. Läs mer

Baka Sockerfritt
Av Baka Sockerfritt
Igår hade jag en liten extra “jag-dag”. Jag fick först på morgonen en timme för mig själv, och åkte sedan under eftermiddagen iväg till stan under tre timmar. Kanske inte låter så mycket för världen, men som föräldraledig är det riktigt skönt att få tid att vara själv – oavsett om man jobbar, tränar eller slappar.
 
I stan så intervjuades jag för Bättre Hälsa (där jag också har min andra blogg) inför julen, vilket var riktigt roligt. Jag pratade mycket om hur man kan göra sin jul mer hälsosam och hur jag tänker kring hälsosam bakning. Eftersom jag förutsatte att det i varje fall inte skulle ta mer än en timme, passade jag på att “boka” in mig på något mer. Jag bestämde mig för att gå på Starbucks! Jag har en förkärlek för kaffekedjor, men eftersom jag sällan är i stan sedan 7 1/2 månad tillbaks, har besöken på Starbucks varit snåla. På Starbucks har de dessutom sockerfri sirap, vilket jag tycker är roligt. Så jag spenderade där en timmes jobbande med en latte macchiato med sockerfri vaniljsirap! Kan låta märkligt, men det är kvalitetstid för mig!
 
 
 
Intervju och kaffe på Starbucks - Baka Sockerfritt
 
Jag lästa alltså inte om nya investeringstekniker, utan bilden har jag faktiskt tagit från en bildbank. Läs gärna mer om gratis bildbanker med snygga foton här!