Jag välkomnar september!
Ah, hur kan det vara september alla redan? Snart är det ju vinter typ! Augusti är den sista (i år i varje fall) sommarmånaden, och jag hade en del härlig ledighet kvar som jag tog ut (i.. Läs mer

Ah, hur kan det vara september alla redan? Snart är det ju vinter typ! Augusti är den sista (i år i varje fall) sommarmånaden, och jag hade en del härlig ledighet kvar som jag tog ut (i halvdagar). Jag har hunnit med massor under augustimånad, både på det privata- och företagsplanet. Och en hel del saker jag som jag vill, men ännu inte kan berätta!
Det blev mycket förlovningstankar i början av månaden, då Artur friade den 31 juli direkt efter resan till New York! (Ringen nedan är inte den riktiga, utan den kommer om typ tre veckor…).

Jag släppte mitt fjärde nummer av Baka Sockerfritt e-Magasin med tema “Mjuka kakor och muffins”! Älskar detta nummer!

Jag och kostrådgivare Annika Winterros släppte biljettera för vår hälso- och kostkurs som ska hållas den 27/9! Nästan alla biljetter har gått åt (finns en kvar i skrivande stund), så det är mycket, mycket roligt!
Jag besökte Worthit Lifestyle, och påbörjade spännande samarbeten med dom!

Artur och jag hade en afternoon tea (med bland annat Banoffee Pie) för våra familjer. Mysfaktor på hög nivå!

Jag börjar gästblogga för LCHFfamiljen, vilket är en stor ära!

Jag bakade för första gången till ett stort bröllop!


